Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Szwedów 35:25

Ikona wpisu Reprezentacja Polski w piłce ręcznej pokonała Szwedów 35:25

Początek meczu nie zapowiadał się dobrze. Ekdahl Du Rietz wbił naszej reprezentacji trzy bramki, polscy zawodnicy w żaden sposób nie potrafili zapanować nad grą. W piątej minucie gry Szwedzi prowadzili już 5:1, zaś gra Polaków nie wskazywała na to, by losy spotkania mogły się odmienić. A jednak w 17 minucie, przy stanie 8:11 na naszą niekorzyść coś zaczęło się dziać. Trener dokonał kilku zmian na boisku, Jakub Łucak swoimi kolejnymi bramkami doprowadził do remisu na 11:11. Bardzo dobrze rozpoczął swoją grę w bramce zmieniony za Sławomira Szmala – Piotr Wyszomirski. Na przerwę nasi reprezentanci schodzili z prowadzeniem 15:12. Druga połowa należała już tylko do Polaków. Rozluźnieni i pełni energii wbijali przeciwnikom kolejne bramki. Aż dwunastu naszych zawodników zdobyło w tym spotkaniu przynajmniej po jednej bramce. Szwedzi starali się znaleźć sposób na odwrócenie sytuacji, ale nie mieli na to żadnej szansy. Zmiany grających czy ustawienia nie przynosiły korzyści. Rewelacyjny Piort Wyszomirski, ze skutecznością 53%, bezapelacyjnie został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Jego gra w naszej bramce na pewno na długo zostanie w pamięci przyglądających się temu spotaniu. O poziomie gry polskiej drużyny może świadczyć wynik całego meczu – 35:25.